“Ганджубас”, Ярослав Яновський. 7 – 27 березня

07 Лютого - 31 Березня

Використовуючи звичні для своєї творчості маркери – сакрал, ландшафт, знак-символ, фактурний декор абстрактної поверхні, автор пропонує глядачам насолодитися, а отже взяти участь у артистичній грі блазнів, які тішать, веселять, радують наш побут.

В своїй творчості художник послуговується випробуваними постмодерністськими художніми стратегіями – імітацією поп-артівського тиражування у фото; скульптури набувають статусу об’єктів; в роботи на дошках навмисне вкрапляються елементи кічової декоративності. Роботи виходять за межі стильових, формальних обмежень. В більшості творів художник прагне екстраполювати назовні межовий суб’єктивний метафоризм. Як зазначає сам митець, його творчість інтуїтивна, себто, якість продукується не розумом, а натхненням.

Потрібно відмовитися від своїх глядацьких звичок, від сприйняття вихованого на однотипних виставках, щоб потрапити цей дивний світ, що захоплює композиційною режисурою, з довірою без упереджень. Вічну тему взаємостосунків людини і природи Яновський розкриває «через себе». Художник малює не конкретні події, а створює поетичні ремінісценції породжені його уявою і фантазіями, тим самим ілюструючи складний комплекс емоційних почуттів сучасної людини. Світ художника – це складний духовний світ людських сутностей, де в синкретичній формі переплітаються найтонші інтелектуальні, психологічні, чуттєві способи пізнання і освоєння життєвих ситуацій та безпосередньо предметного світу. Творче сприйняття дійсності – специфічне відбиття картини духовних ідеалів, як би пафосно це не звучало, та естетичних вподобань часу.

Дивіться також:

“Ганджубас”, Ярослав Яновський. 7 – 27 березня

вулиця Євгена Коновальця 80А, м. Івано-Франківськ, арт-галерея "ЧЕЧ"