Олександр Ройтбурд «Живопис з приватних колекцій»

21 Січня - 21 Лютого

Прес реліз

 

Олександр Ройтбурд «Живопис з приватних колекцій», виставка

21 січня – 21 лютого

Галерея ЧЕЧ

Музей мистецтв Прикарпаття

 

21 січня, понеділок

15.00 – Музей мистецтва Прикарпаття

«Художній музей: наука — атракція, історія – спектакулярність, живопис – нові медіа». О.Ройтбурд, директор Одеського обласного художнього музею та В.Романець, директор Музею мистецтв Прикарпаття. Модератор – А.Звіжинський

 

Ексклюзивні інтерв’ю місцевих ЗМІ з Ройтбурдом після 17.00.

18.00 – презентація Клубу Колекціонерів та відкриття виставки в Галереї ЧЕЧ

 

22 січня, вівторок

12.00 – Галерея ЧЕЧ, панельна дискусія «Колекціонування мистецтва в Україні – спорт чи пригода». О.Ройтбурд, художник, Ю.Когутяк, колекціонер. Модератор – А. Звіжинський

 

Виставка творів Олександра Ройтбурда відбудеться в Івано-Франківську вперше. Ще однією несподіванкою є те, що це не програмна експозиція, а представлення робіт художника, що знаходяться в приватних колекціях. Одіозна та неоднозначна фігура одного з найуспішніших художників також відома його прогресивною громадянською позицією та вправним адміністративним досвідом. Зацікавленим буде цікаво почути думки знаного художника та молодого директора з того чи іншого питання. Заплановані публічні діалоги  «Художній музей:  наука — атракція, історія – спектакулярність, живопис – нові медіа» та «Колекціонування мистецтва в Україні – прагматичний спорт чи емоційна пригода?» дадуть можливість усім зацікавленому взяти безпосередню участь у дискусіях. Осмислення місця музею в сучасних умовах, науковий підхід до створення музейної колекції, що відображатиме дух епохи, проблеми фондів та реставрації артефактів а також співучасть у творенні приватної колекції та цілі й завдання Клубу колекціонерів – теми для обговорень. Чи спроможний сучасний художник осучаснити державну інституцію і що для цього потрібно? Яка участь комерційних партнерів та громадськості в популяризації діяльності наукової інституції? Колекціонування мистецтва – забавка для заможних?

Олександр Ройтбурд народився в Одесі у 1961-у році. У 1983-у закінчив художньо-графічний факультет Одеського педагогічного інституту. Захоплення живописом виявилося дуже рано, хоча сам художник з цього приводу жартує: “Я зайнявся мистецтвом, щоб не ходити кожного дня на роботу”. З вчителями теж пощастило: перші уроки малювання йому давав легендарний одеський художник Олег Соколов (1919-1990), викладачем в інституті був останній з “бойчукістів” Микола Павлюк (1901-1980); пізніше відбулося знайомство з одеським художником Юрієм Єгоровим (1926-2008).

Олександр – не лише один із основних художників “української нової хвилі”, але й багато в чому її творець. Успіх до митця прийшов одразу. Вже на Республіканській молодіжній виставці 1987-о року у Києві, з якої і почалася “перебудова” в українському мистецтві, 26-річний Ройтбурд став однією з “зірок”.

Твори Ройтбурда найбільш повно вписуються в постмодерністську модель мистецтва, з її захопленням цитатами, вільним еклектизмом, поєднанням “високого” і “низького, класичного і популярного. Але важливе й інше – вони втягують в її коло і місцеві, регіональні проблеми.

Пізніше, у 1990-х роках, Ройтбурд сам став організатором виставок сучасного мистецтва, перетворивши Одесу на кілька років в найбільш живий та цікавий художній центр України. Так, у 1994-у році він був одним із засновників організації “Нове мистецтво” в Одесі, в 1997-1999-у – головою наглядової ради одеського Центра сучасного мистецтва Сороса. Працював директором галереї Гельмана у Києві. Сьогодні він є директором Одеського художнього музею.

Твори художника знаходяться Державній Третьяковській галереї у Москві, Державному Російському музеї у Петербурзі, музеї сучасного мистецтва МоМА у Нью-Йорку, Одеському художньому музеї, PinchukArtCentre в Києві та приватних колекціях. У 2009-у році картина Ройтбурда з серії “Прощавай, Караваджо!” була куплена на лондонському аукціоні Phillips de Pury & Co за рекордну на той час для українського живопису суму – $97 000.

(Бібліотека українського мистецтва)

 

 Клуб Колекціонерів об’єднує людей, чия пристрасть – сучасне українське мистецтво.

 

Діяльність Клубу – це спільна дослідницька робота учасників клубу та діячів культури, платформа для вдумливого діалогу, результатом якого стає тонкіший формат мислення
і сприйняття світу. Де культурна дипломатія долає кордони і зближує спільноти, сприяє порозумінню між ними.

ЦІЛІ ДІЯЛЬНОСТІ КЛУБУ:

  • Зміна культурної політики, інтеграція України у світовий культурний контекст.
  • Розвиток сучасного мистецтва на місцевому, регіональному та міжнародному рівнях.
  • Популяризація колекціонування, як механізму збереження культурного спадку та підтримки українських сучасних митців.
  • Збереження та упорядкування колекцій, їх популяризація.
  • Захист законних, соціальних, економічних, національно-культурних та інших прав, інтересів та свобод членів Клубу.
  • Організація та проведення культурно-просвітницьких проектів.
  • Каталогізація спадщини сучасного українського мистецтва.
  • Налагодження контактів між колекціонерами та музеями, галереями та митцями.

artcollectors.com.ua

hello@artcollectors.com.ua

+38 066 342 4669

Дивіться також:

Олександр Ройтбурд «Живопис з приватних колекцій»

вулиця Євгена Коновальця 80А, м. Івано-Франківськ, арт-галерея "ЧЕЧ"