Паркомуна – презентація книжки

16 Жовтня

 

PinchukArtCentre уже більше як десять років заохочує молоде покоління вірити в майбутнє і розбудовувати його в Україні і для неї. Проте неможливо творити майбутнє, не зрозумівши і не описавши власну історію. Саме це надихнуло нас заснувати Дослідницьку платформу. За підтримки цілої команди молодих дослідників, митців і мистецтвознавців PinchukArtCentre узяв на себе відповідальне завдання створити історичний архів новітнього українського мистецтва.
Проте самого архіву не досить: ми повинні започаткувати діалог і дискусію. Тому час від часу ми на кілька місяців відводимо частину PinchukArtCentre під проекти, які спираються на наші дослідження. Експозиції, до розробки яких часто залучають запрошених кураторів, мають підважити усталені загальники і запропонувати концепції, що вдихнуть нове життя у якісь історичні події й моменти, рухи, твори чи спадщину окремих митців, дозволять глянути на них по-новому.
«Паркомуна. Місце. Спільнота. Явище» започатковує серію виставок, які досліджують специфічний, географічно окреслений момент в історії українського мистецтва. Ідеться про час, коли Київ став не лише важливим творчим середовищем, а й столицею культурних зсувів у сучасному українському мистецтві. «Паризька Комуна» — це назва вулиці, це будинок, рух, дружба і стиль життя, які протривали заледве чотири роки, але залишили слід у творчості своїх учасників та в уяві наступних поколінь.
Завдання цього видання і пов’язаної з ним виставки — поглибити розуміння того періоду
й місця, окреслити момент, на якому виразно позначився тогочасний соціополітичний український контекст.

Це перше видання в серії, яка спирається на відкриття й архівну роботу Дослідницької платформи

 

 

Дивіться також:

Паркомуна – презентація книжки

вулиця Євгена Коновальця 80А, м. Івано-Франківськ, арт-галерея "ЧЕЧ"