Перший відмінок. Презентація альбому про незалежне мистецтво Івано-Франківська

28 Грудня

Як провінційне містечко де відсутнє поняття «мистецька школа» ввести в п’ятірку міст країни де творять сучасне мистецтво?
Чи можливо поєднати ідеологію «нічогонероблення» державних культурних інституцій з критичними практиками незаангажованих митців?
Створення міфу — культурний бренд чи маркетингова провокація?
Альманах, якщо й не дає відповідей на подібні запитання, описує один з апробованих варіантів розвитку культурної політики й ділиться набутим досвідом.
На початку 90-тих років минулого сторіччя в Івано-Франківську сформувалася група художників, творчість котрих була інспірована післямодерним розумінням мистецтва та експозиціями бієнале «Імпреза». Окрім великої кількості виставок, починаючи зі знакової «Провінційний додаток No2», художники цього кола писали тексти, книги,
втілювали перформативні практики, створили альманах «Кінець кінцем», знімали відео, а також брали участь у міжнародних проектах.
Прийшов час розгрібати мотлох і шукати підвалини. На чому
ми стоїмо? На чому зможемо триматися? Історичні прогалини в художньому процесі необхідно заповнити, поки це не зроблять за нас кмітливіші колонізатори.
Набувайтеся

Дивіться також:

Перший відмінок. Презентація альбому про незалежне мистецтво Івано-Франківська

вулиця Євгена Коновальця 80А, м. Івано-Франківськ, арт-галерея "ЧЕЧ"