ПЛОТЬ – виставка фотографій Романа Захарчука

28 Вересня - 15 Жовтня

Подробиці
Життя в реаліях плоті
Роман Захарчук, заслужений художник України (нар. в 1961 р.), – митець широких артистичних зацікавлень і не менш широких професійних можливостей. Магістральними напрямками його творчості, тими, що в першу чергу формують його художнє обличчя, є скульптура та живопис. Саме в цих сферах оформився індивідуальний стиль Р. Захарчука – експресивний і водночас вишуканий, сповнений твердості та трепетності, завжди визначений у суті того, що висловлено за допомогою пластики або кольору.
Однак, як кожному істинному таланту, Р. Захарчуку затісно в лімітованих жанрових чи видових межах. Його художній інтерес, у вічній «гонитві за більшим», виривається на суміжні мистецькі території. Фотографія стала для майстра зоною майже абсолютної свободи – не так творчої (адже, спостерігаючи за його скульптурними та живописними роботами, розумієш, що він ніколи й не був жертвою несвободи), як світоглядної. Досконалість людського тіла, що є аналогом божественного начала, його краса, що стихійно виявляється в найінтимніших актах існування, напруга й біль поривань душі, часом приречених на безрезультатність, муки життя поряд із муками творчості – ось що стоїть за «фотопровокаціями» Р.Захарчука.
Черговий його проект має на меті представити життя в реаліях плоті, розшифрувати запаморочливу мову її вигинів, наповнити кожну м’яку лінію чи жорсткий кутне тільки самодостатньою тілесністю, але й вічним життєвим сенсом. Представлені художником роботи – це лаконічні «оповіді з життя», передані митцем із загостреним філософським інстинктом. Ніжні чи брутальні в своїх еротичних сюжетах, вони вражають майстерністю й відвертістю, а надто – точністю викриття життєвих драм. Вони закликають нас дослухатися до голосу плоті, одного з тих вічних голосів, що їм споконвіку кориться людина.

Олена Корчова, мистецтвознавець.

 

 

 

Дивіться також:

ПЛОТЬ – виставка фотографій Романа Захарчука

вулиця Євгена Коновальця 80А, м. Івано-Франківськ, арт-галерея "ЧЕЧ"