29.11.2018

Перший відмін ок. Незалежне мистецтво Івано-Франківська

Перший відмінок. Незалежне мистецтво Івано-Франківська

Як провінційне містечко де відсутнє поняття «мистецька школа» ввести в п’ятірку міст країни де творять сучасне мистецтво?
Чи можливо поєднати ідеологію «нічогонероблення» державних культурних інституцій з критичними практиками незаангажованих митців?
Створення міфу — культурний бренд чи маркетингова провокація?
Альманах, якщо й не дає відповідей на подібні запитання, описує один з апробованих варіантів розвитку культурної політики й ділиться набутим досвідом.
На початку 90-тих років минулого сторіччя в Івано-Франківську сформувалася група художників, творчість котрих була інспірована післямодерним розумінням мистецтва та експозиціями бієнале «Імпреза». Окрім великої кількості виставок, починаючи зі знакової «Провінційний додаток №2», художники цього кола писали тексти, книги, втілювали перформативні практики, створили альманах «Кінець кінцем», знімали відео, а також брали участь у міжнародних проектах.
Прийшов час розгрібати мотлох і шукати підвалини. На чому ми стоїмо? На чому зможемо триматися? Історичні прогалини в художньому процесі необхідно заповнити, поки це не зроблять за нас кмітливіші колонізатори.
Набувайтеся!

Повну версію видання можна завантажити за посиланням: http://csm.if.ua/uploads/2018/vidminok-web150.pdf 

Дивіться також: Архів